95

Poniżej znajdziecie odpowiedzi, na pytania które nurtują większość Par Młodych. 

Kim jesteśmy?

O sobie pisać nie lubimy, ale jeśli choć trochę chcecie nas pozna zajrzyjcie do zakładki o nas <KLIK> . W skrócie- jesteśmy 3 osobowym zgranym zespołem. Kinga i Marta to siostry bliźniaczki, a Krzysztof jest mężem Marty. Czyli działamy rodzinnie. Uwielbiamy nasza pracę i zawsze zależy nam,  żebyście mogli przez lata wspominać dzień Waszego ślubu z łezka w oku i uśmiechem na ustach. 

Jakie ślubu lubimy? 

Wszystkie!!! Pełne miłości, uczuć i ciepła. Dzień ślubu, to Wasz dzień. Jeden z najważniejszych dni w życiu. Dla nas najważniejsze jest, żebyście Wy czuli się dobrze tego dnia i zaplanowali  go zgodnie ze sobą. Nie ma znaczenia czy będziecie świętować w stylu boho, rustykalnym, glamour, klasycznym, na wesoło, w dużym czy mniejszym gronie, w Urzędzie Stanu Cywilnego, w Kościele czy w plenerze- my jesteśmy tam dla Was. Każda historia jest inna i niepowtarzalna. Lubimy różnorodność i wyzwania. Nasza wszechstronność i wieloletnie doświadczenie pozwalają na odnalezienie się w każdej sytuacji. 

Dlaczego tak ważne są zdjęcia i film z dnia ślubu? 

Do tego dnia przygotowujecie się miesiącami. Staracie się, aby ten dzień był jak najpiękniejszy. Aby Wasi Goście zapamiętali go  jak najlepiej. Zależy Wam na klimatycznym miejscu na ceremonię, pięknej sali, wystroju, dobrym jedzeniu, napojach, atrakcjach i dj czy zespole którzy rozgrzeją parkiet.  Pozwólcie też, aby Waszymi wspomnieniami zajęła się profesjonalna ekipa. Taka która stworzy pamiątkę na lata. Która uwieczni nie tylko najważniejsze momenty, ale też to co w stresie Wam umknie. Ważne jest, żeby były to osoby z pasją, wiedza techniczną, artystycznym okiem oraz w których towarzystwie dobrze się czujecie. To jest jedyna rzecz poza kartkami od Gości, garniturem i suknią która zostaje z Wami po tym dniu. Warto zainwestować we wspomnienia, żeby móc cieszyć się Tak ważnym, i wyczekanym dniem jeszcze wiele razy. 

Skąd jesteśmy i czy wykonujemy reportaże na terenie całego kraju? 

Jesteśmy spod Poznania. Często mamy okazję wyjeżdżać w Polskę do naszych Par Młodych. Bardzo lubimy podróże i odległość nie jest dla nas problemem. W przypadku pakietu z 1 fotografem wliczony jest dojazd w cenę do 50km od Poznania. W przypadku wyboru pakietu z  fotografem i operatorem/ami to dojazd do 150 km od Poznania. W przypadku dalszych wyjazdów dodatkowe koszty naliczane są indywidulanie. 

Kiedy najlepiej i jak zarezerwować termin? 

Im wcześniej tym lepiej. Jeśli jesteście zdecydowani na współpracę z nami, macie zarezerwowaną salę, to najwyższy czas na fotografa i/lub filmowca. Termin można zarezerwować tylko w jeden sposób – podpisując umowę i wpłacając zadatek 800 zł w dniu podpisania umowy lub w ciągu kolejnych7 dni na konto.  

Nie wiemy jaki pakiet będzie dla nas idealny? 

W naszej ofercie mamy 4 różne pakiety. 2 pakiety obejmują pracę jednego fotografa. Różni je ilość oddanych zdjęć oraz forma w jakiej je otrzymacie. Mniejszy pakiet jest idealny dla osób które planują mniejsze wesele  do 60 osób. Oczywiście może być również na większe wesela, istnieje potem możliwość dokupienia większej ilości ujęć, Zdjęcia otrzymujecie w formie elektronicznej na pendrivie. W większym pakiecie otrzymacie WSZYSTKIE dobre zdjęcia, autorsko wyretuszowane na pendrive oraz fotoksiążkę. To pakiet idealny dla osób które chciałyby mieć uwiecznione jak najwięcej z tego ważnego dnia. Oraz uwielbiają zdjęcia w formie papierowej. Kolejne 2 pakiety to pakiety film i fotografia. Tu również można wybrać  krótszy i dłuższy film. Warto zastanowić się jaka forma filmu Wam najbardziej odpowiada. Krótsza wersję najczęściej wybierają osoby które nie lubią siebie oglądać słuchać swojego głosu na filmie. Jednak jeśli zależy Wam na dłuższej, pełniejszej formie filmu warto wybrać pakiet Rubinowy.

Planujemy mniejsze kilkugodzinne przyjęcie lub chcemy zrezygnować z którejś części pakietu. Czy to możliwe? 

Na stronie przedstawiamy  najczęściej wybierane pakiety przez Nasze Pary Młode. Doświadczenie nauczyło nas, że każda Para jest inna, dlatego też, jeśli chcielibyście stworzyć ofertę do swoich potrzeb-napiszcie do nas. Na pewno razem coś wymyślimy.

Ile razy musimy się spotkać przed ślubem?  

 Jeśli jest taka możliwość najlepiej przynajmniej raz- podczas podpisywania umowy. Zależy nam, żebyśmy mogli się poznać i porozmawiać. Odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania. Chcemy również, abyście czuli się swobodnie w naszym towarzystwie, ponieważ to procentuje naturalnymi ujęciami. Zdajemy sobie sprawę, że spotkanie nie zawsze jest możliwe. Wtedy umowę podpisujemy drogą listowną lub internetową. A wszystkie szczegóły ustalamy mailowo. Idealnym momentem na spotkanie się i lepsze pozanie jest sesja narzeczeńska. Dodatkowo, każda Para ok miesiąc przed ślubem otrzymuje od nas listę pytań dotyczących przebiegu dnia ślubu i oczekiwań względem naszej pracy. 

Czy warto wykonać sesję narzeczeńską?

Zdecydowanie tak. Szerzej o plusach takiej sesji pisaliśmy tutaj <KLIK>. A w skrócie? Sesja narzeczeńska to idealny czas na oswojenie się z obiektywem.  My nazywamy to zawsze próba przed sesją ślubną. Wszystkie nasze Pary które wykonały sesje narzeczeńską mówią , że pozwoliło im to lepiej pozować na sesji ślubnej. Oraz w dniu ślubu wiedzieli już kto dokładnie będzie im towarzyszył tego dnia, przez co byli bardziej wyluzowani i spokojni. Nam też pozwala to na poznanie Was, zobaczyć jakie są Wasze relacje w związku, jakie macie charaktery, na co będziemy mogli sobie pozwolić podczas sesji ślubnej;)

Kiedy zaczynamy pracę w dniu ślubu i jak długo pracujemy? 

Najwcześniej zaczynamy 3-2 godziny przed ceremonią. Zazwyczaj pracujemy do końca oczepin, najpóźniej do godziny 1;00. 

Czy w dniu ślubu wykonujemy zdjęcie grupowe, Pary Młodej z rodzicami i gośćmi, mini plener? 

Tak, tak i tak😊 Większość naszej pracy opiera się na reportażu, jednak jest to dzień, kiedy Wy i Wasi goście wyglądacie pięknie. I na pewno dla rodziców, dziadków i przyjaciół zdjęcie z Nowożeńcami będzie wspaniałą pamiątką. Jeśli czas i miejsce pozwolą, chętnie porwiemy Was na 15-20 minutową sesję w dniu ślubu. 

Jak wygląda nasz system pracy w dniu ślubu? 

Zawsze staramy się pracować tak, aby Para Młoda i Goście nie odczuli naszej obecności podczas uroczystości. W trakcie ceremonii i wesela nie ustawiamy, nie prosimy o powtórkę😉 Uwieczniamy wszystkie ważne momenty w sposób naturalny i bez naszej ingerencji. Łapiemy emocje, wzruszenia, uśmiechy, zabawne momenty. Najważniejsze żebyście byli sobą i cieszyli się tym dniem. Jeśli oczywiście jest na to czas, chęci, jesteście w nastroju bardzo chętnie wykonamy również pozowane ujęcia portretowe, we dwoje czy np. ze świadkami, drużbami itd.

Nie wiemy czy chcemy sesje ślubną. Czy można z niej zrezygnować?

Można. Tylko po co?:) Sesja to czas tylko dla Was. Czas celebrowania Waszych uczuć już tylko we dwoje. Czas na zrobienie romantycznych ujęć ale i na szalone pomysły 🙂 Jeśli  Wasze wątpliwości spowodowane są tylko tym, że uważacie, że nie umiecie pozować- chodźcie z nami. Pokażemy Wam jak bardzo się mylicie. Wyprowadzimy Was z błędu o byciu niefotogenicznym, o pozowaniu jak drewno, o braku swobody przed obiektywem tak jak inne nasze Pary które miały takie obawy. 

Jak pracujemy podczas sesji? 

Zawsze chcemy, żeby sesja była nowym i ciekawym doświadczeniem. Stawiamy na naturalność, rozmowę, miły spacer. Wiemy, że wiele par pierwszy raz przed naszym obiektywem występuje w roli modeli. Dlatego wychodzimy z propozycjami póz, ale nigdy nie ustawiamy. Ważne, żebyście skupili się na sobie nawzajem. 

Jak ustalamy termin  i miejsce sesji? 

Termin ustalamy możliwie jak najwcześniej. Najlepiej podczas podpisywania umowy. Jednak najczęściej ustalamy to tuż przed ślubem. Jeśli nie macie pomysłu na sesję- nie musicie się tym martwić. Znamy dużo ciekawych miejsc i jesteśmy w stanie zaproponować takie które spełni Wasze oczekiwania. Cały czas szukamy dla Was nowych, ciekawych i nieoklepanych miejsc na sesje narzeczeńskie i ślubne. Część Par wybiera miejsca, które są dla nich ważne, są ważną częścią ich historii. W momencie kiedy pogoda nie dopisuje-podajemy kolejne terminy w najbliższym czasie, uwzględniając nasze zobowiązania wobec innych Par. 

W jakich godzinach najlepiej wykonać sesję i ile będzie trwać? 

Najbardziej przyjazne światło jest ok 2-3 godziny przed zachodem i po wschodzie słońca. Sesja zazwyczaj ok 3-4 godzin, wszystko zależy od tego, ile czasu potrzebujecie, żeby poczuć się swobodnie przed obiektywem. 

Jak wygląda kwestia dojazdu na sesję np. nad morze lub w góry? 

Jeżeli Para Młoda decyduje się na taka sesję już podczas podpisania umowy- dodatkowe koszty paliwa i noclegu są doliczane i wpisane już w umowę. Jeżeli decyzja o wyjazdowej sesji ślubnej zapadnie później, wtedy podpisujemy aneks do umowy o dodatkowych kosztach. Podczas takiego wyjazdu możemy pracować przez 2 dni i wykonać sesję ślubną i mniej oficjalną bez strojów ślubnych. 

Kiedy dokonujecie resztę płatności? 

Pozostałą część kwoty płacicie podczas sesji plenerowej lub do 10 dni od dnia ślubu na konto podane w umowie. 

Kto wybiera zdjęcia, które otrzymacie? 

W trosce o najwyższą jakość naszych usług, to my wybieramy najlepsze ujęcia, które przedstawiają wartość artystyczną, są dobre technicznie, dopełnią Waszą historie tego dnia. Wszystkie zdjęcia, które otrzymacie na pendrivie są autorsko retuszowane. Z każdą Parom omawiamy potrzeby, wysyłamy ankietę przed ślubem. Dzięki temu wiemy na jakich ujęciach najbardziej Wam zależy i na co szczególnie zwrócić uwagę podczas reportażu.  Jeśli wybraliście pakiet z określoną liczbą zdjęć, otrzymacie najlepsze ujęcia ale jest możliwość dokupienia ich większej ilości. W pozostałych pakietach otrzymujecie wszystkie dobre zdjęcia.

Kto wybiera ujęcia do filmu, klipu , który otrzymacie?

Tak jak w przypadku zdjęć, wcześniej wysyłamy Wam ankietę która pozwoli nam pozna Wasze oczekiwania względem filmu/ klipu. Tu po otrzymaniu gotowego materiału akcie możliwość wprowadzenia jednorazowo zmian w czasie określonym w umowie. Długość filmu zależy od ilość materiału który będzie tworzył spójną historię.

Jak będzie wyglądał efekt końcowy reportażu? 

Zależy to od wielu czynników. Każda Para, ślub, goście, miejsce, zabawa weselna mają swój niepowtarzalny klimat i chcemy to oddać na naszych zdjęciach i filmach. Znaczenie mają Wasze relacje, emocje jak i to jak Wy i Wasi goście będziecie świętować ten dzień. Nie mniejsze znaczenie ma pogoda, światło zastane w kościele czy urzędzie, dodatkowe oświetlenie podczas wesela po tematykę ślubu. 

Kiedy i w jakiej formie otrzymacie materiał? 

Na oddanie materiału w wersji elektronicznej mamy 3 miesiące. Film i zdjęcia otrzymacie na pendrvie . Zdjęcia będą w 2 rozmiarach- oryginalnych i internetowych w formacie jpg. Otrzymacie również, w przypadku wyboru pakietów szmaragdowy, perłowy lub rubinowy fotoksiażkę . Strona po stronie przygotujemy dla Was jej projekt ze zdjęciami wybranymi przez Was.

Na jakim sprzęcie pracujemy? 

Pracujemy na pełnoklatkowych aparatach firmy Canon. Mamy również duży arsenał obiektywów-od szerokokątnych po teleobiektywy. Dzięki temu zdjęcia i ujęcia w filmie które otrzymacie będą różnorodne. Jeżeli jest taka potrzeba w celu doświetlenia używamy lamp błyskowych. Jako zabezpieczenie zawsze zabieramy dodatkowy aparat. 

Jak zabezpieczamy zdjęcia i film? 

Aparaty, na których pracujemy mają wejścia na 2 karty. Już w momencie robienia zdjęć mamy 2 kopie materiału. Po zgraniu wszystkich zdjęć i filmów wykonujemy dodatkowe 2 kopie na dyskach zewnętrznych. Im więcej kopii tym lepiej😊 

Co się dzieje, kiedy któreś z nas poważnie zachoruje lub ulegnie wypadkowi? 

Nasz zespół składa się z 3 osób, Prawdopodobieństwo, że cała 3 będzie niedysponowana jest bardzo niewielkie. Mamy też możliwość znalezienia fotografa lub operatora na zastępstwo wśród naszych znajomych z branży. 

Czy posiadamy zezwolenie na wykonywanie zdjęć i kręcenia filmu w kościele? 

Tak, posiadamy takie zezwolenie wydane przez archidiecezję Poznańską oraz Gnieźnieńską. W przypadku dalszych wyjazdów nigdy nie było to problemem. Zawsze przed ceremonią idziemy do księdza się przedstawić i dowiedzieć się czy ma jakieś wymagania dotyczące naszej pracy. 

Czym różni się film od klipu video? 

Dłuższy film który bedzie miał od 50-80 minut jest dostępny tylko w pakiecie  rubinowym. Nasze filmy wykonuje 2 operatorów. W ten sposób film o takiej długości jest bardziej dynamiczny i różnorodny pod względem kadrów . Możemy w ten sposób nagrać całą przysięgę oraz cały pierwszy taniec. W filmie wykorzystujemy oryginalny dźwięk oraz podkład muzyczny.  Do tego pakietu dodajemy również kilkuminutowy klip z najważniejszymi  momentami z dnia wesela z podkładem muzycznym. Z opcją klipu 15-20 minut w pakiecie perłowym  wychodzimy na przeciw potrzeb tych Par, które chciałyby mieć małą pamiątkę w postaci krótkiego, energicznego filmu. Będzie to krótszy film wykonany przez 1 operatora. W tle będzie słychać wybrane przez Was utwory muzyczne. 

Czy wykonujemy dłuższe filmy?

Jesteśmy zwolennikami krótszych, bardziej treściwych i żywszych produkcji. Tak jak w przypadku zdjęć będziemy pytać na czym zależy Wam, żeby pojawiło się w Waszym videowspomnieniu. Stawiamy na nowoczesną, krótką formę;)

Jak wygląda kwestia publikacji zdjęć i filmu? 

Podjęcie decyzji oczywiście pozostawiamy Wam. Jak każdy fotograf lubimy publikować nasze prace, pokazać, że cały czas się rozwijamy. Pochwalić się pięknymi ujeciami z Wami w roli głównej. W przypadku zgody na publikację- publikujemy materiał dopiero po tym jak zobaczy go Para Młoda.  Również podsyłamy link do zdjęć i klipu, które chcielibyśmy opublikować na naszym blogu w ilości i długości podanej w umowie. Zdjęcia i klip mogą również zostać wykorzystane na stronie, na naszym fanpagu na Facebooku, Instagramie oraz w albumach które pokazujemy Parom Młodym. W umowie mamy również zapis gwarantujący Wam, że Wasze zdjęcia nie zostaną nigdzie sprzedane. 

Kiedy najlepiej wykonać sesję narzeczeńską? 

Najpóźniej miesiąc przed ślubem. 

Czy możecie zamówić u nas dodatkowo fotoalbum, fotoksiążkę, fotoobraz,fotoplakayt lub odbitki, ? 

Wszystko wykonujemy na specjalne zamówienie. Sami możecie wybrać budżet, zdjęcia, które wypełnią fotoksiążkę lub tradycyjny album, oprawę. Każda chętna Para otrzymuje do nas po ślubie cennik. Cena zależy od ilości stron, oprawy, rozmiaru. Zamówienie składamy dopiero po zatwierdzeniu projektu wnętrza fotooalbumu  który przesyłamy Wam mailem strona po stronie. W ten sposób istnieje możliwość korekty i wgląd w produkt który otrzymacie. 

Czy wykonujemy również inne zlecenia fotograficzne? 

Oprócz reportaży ślubnych wykonujemy również reportaże sportowe i sesje indywidualne. Wiele z naszych Par decyduje się na dalsza drogę fotograficzna razem z nami. Zorganizujemy dla Was sesję rocznicową, rodzinną, ciążową, dziecięcą, portretową, kobiecą…i wiele innych:)Ogromnie cieszy nas jak widzimy jak Wasze rodziny się powiększają i możemy być tego częścią. 

I najważniejsze- naprawdę uwielbiamy naszą pracę z Wami. Zachęcamy do kontaktu i rozmowy, jeśli chcecie, żebyśmy to my uchwycili dla Was wspomnienia, którymi będziecie się cieszyć przez długie lata 

Był sobie Ślub Team: 

Kinga Szaszner, Marta Szaszner i Krzysztof Drzewiecki 

www.bylsobieslub.pl

bylsobieslub@gmail.com

  tel: 513160293 

sesja miejska ostoja chobienice wolsztyn był sobie ślub fotografia i film ślubny fotograf poznań wesele sesja ślubna

Nasze Pary Młode o naszej pracy na profilu " Wesele z klasą"

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio