95

Poniżej znajdziecie odpowiedzi, na pytania które nurtują większość Par Młodych. 

Jakie ślubu lubimy? 

Wszystkie!!! Pełne miłości, uczuć i ciepła. Dzień ślubu, to Wasz dzień. Jeden z najważniejszych dni w życiu. I bez względu na to czy będziecie świętować w stylu boho, rustykalnym, glamour, klasycznym, na wesoło, w dużym czy mniejszym gronie, w Urzędzie stanu cywilnego, w Kościele czy w plenerze- my jesteśmy tam dla Was. Każda historia jest inna i niepowtarzalna. Lubimy różnorodność i wyzwania. Nasza wszechstronność i wieloletnie doświadczenie pozwalają na odnalezienie się w każdej sytuacji. 

Skąd jesteśmy i czy wykonujemy reportaże na terenie całego kraju? 

Jesteśmy spod Poznania. Jednak mieliśmy już okazję wyjeżdżać w Polskę do naszych Par Młodych. Bardzo lubimy podróże i odległość nie jest dla nas problemem. W przypadku pakietu z 1 fotografem wliczony jest dojazd w cenę do 50km od Poznania. W przypadku wyboru pakietu z  2 fotografami to dojazd do 150 km od Poznania  . W przypadku dalszych wyjazdów doliczamy 1 zł za każdy dodatkowy kilometr ( liczymy tylko w 1 stronę). 

Kiedy najlepiej i jak zarezerwować termin? 

Im wcześniej tym lepiej. Jeśli jesteście zdecydowani na współpracę z nami, macie zarezerwowaną salę, to najwyższy czas na fotografa. Termin można zarezerwować tylko w jeden sposób – podpisując umowę i wpłacając zadatek 800 zł w dniu podpisania umowy lub w ciągu kolejnych7 dni na konto. 

Kiedy i dlaczego warto wybrać 2 fotografów? 

Pakiet, który obejmuje pracę 1 fotografa stworzyliśmy z myślą o Parach, które planują wesele z mniejszą liczbą gości. W przypadku wesela powyżej 70 gości warto wybrać pakiet z 2 fotografami. Praca w duecie pozwala nam spojrzeć na dzień Waszego ślubu z 2 różnych stron, które stworzą jedną wspólną, ale zróżnicowaną całość. Wbrew pozorom- czego nauczyło nas doświadczenie – pozwala nam pracować dyskretniej niż w pojedynkę. 

Planujemy mniejsze kilkugodzinne przyjęcie lub chcemy zrezygnować z którejś części pakietu. Czy to możliwe? 

Na stronie przedstawiamy 2 najczęściej wybierane pakiety przez Nasze Pary Młode. Doświadczenie nauczyło nas, że każda Para jest inna, dlatego też, jeśli chcielibyście stworzyć ofertę do swoich potrzeb-napiszcie do nas. Na pewno razem coś wymyślimy.

Ile razy musimy się spotkać przed ślubem?  

 Jeśli jest taka możliwość najlepiej przynajmniej raz- podczas podpisywania umowy. Zależy nam, żebyśmy mogli się poznać i porozmawiać. Odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania. Chcemy również, abyście czuli się swobodnie w naszym towarzystwie, ponieważ to procentuje naturalnymi ujęciami. Zdajemy sobie sprawę, że spotkanie nie zawsze jest możliwe. Wtedy umowę podpisujemy drogą listowną lub internetową. A wszystkie szczegóły ustalamy mailowo. Dodatkowo, każda Para ok miesiąc przed ślubem otrzymuje od nas listę pytań dotyczących przebiegu dnia ślubu i oczekiwań względem naszej pracy. 

Kiedy zaczynamy pracę w dniu ślubu i jak długo pracujemy? 

Najwcześniej zaczynamy 2,5-2 godziny przed ceremonią. Najczęściej pracujemy do końca oczepin, najpóźniej do godziny 1;00. 

Czy w dniu ślubu wykonujemy zdjęcie grupowe, Pary Młodej z rodzicami i gośćmi, mini plener? 

Tak, tak i tak😊 Większość naszej pracy opiera się na reportażu, jednak jest to dzień, kiedy Wy i Wasi goście wyglądacie pięknie. I na pewno dla rodziców, dziadków i przyjaciół zdjęcie z Nowożeńcami będzie wspaniałą pamiątką. Jeśli czas i miejsce pozwolą, chętnie porwiemy Was na 15-20 minutową sesję w dniu ślubu. 

Jak wygląda nasz system pracy w dniu ślubu? 

Zawsze staramy się pracować tak , aby Para Młoda i goście nie odczuli naszej obecności podczas uroczystości. W trakcie ceremonii i wesela nie ustawiamy, nie prosimy o powtórkę😉 Uwieczniamy wszystkie ważne momenty w sposób naturalny i bez naszej ingerencji. Łapiemy emocje, wzruszenia, uśmiechy, zabawne momenty. Najważniejsze żebyście byli sobą i cieszyli się tym dniem. 

Jak pracujemy podczas sesji? 

Zawsze chcemy, żeby sesja była nowym i ciekawym doświadczeniem. Stawiamy na naturalność, rozmowę, miły spacer. Wiemy, że wiele par pierwszy raz przed naszym obiektywem występuje w roli modeli. Dlatego wychodzimy z propozycjami póz, ale nigdy nie ustawiamy. Ważne, żebyście skupili się na sobie nawzajem. 

Jak ustalamy termin  i miejsce sesji? 

Termin ustalamy możliwie jak najwcześniej. Najlepiej podczas podpisywania umowy. Jednak najczęściej ustalamy to tuż przed ślubem. Jeśli chodzi o miejsce- znamy dużo ciekawych miejsc i jesteśmy w stanie zaproponować takie które spełni Wasze oczekiwania. Część Par wybiera miejsca, które są dla nich ważne, są ważną częścią ich historii. W momencie kiedy pogoda nie dopisuje-podajemy kolejne terminy w najbliższym czasie, uwzględniając nasze zobowiązania wobec innych Par. 

W jakich godzinach najlepiej wykonać sesję i ile będzie trwać? 

Najbardziej przyjazne światło jest ok 2-3 godziny przed zachodem i po wschodzie słońca. Sesja zazwyczaj ok 3-4 godzin, wszystko zależy od tego, ile czasu potrzebujecie, żeby poczuć się swobodnie przed obiektywem. 

Jak wygląda kwestia dojazdu na sesję np. nad morze lub w góry? 

Jeżeli Para Młoda decyduje się na taka sesję już podczas podpisania umowy- dodatkowe koszty paliwa i noclegu są doliczane i wpisane już w umowę. Jeżeli decyzja o wyjazdowej sesji ślubnej zapadnie później, wtedy podpisujemy aneks do umowy o dodatkowych kosztach. Podczas takiego wyjazdu możemy pracować przez 2 dni i wykonać sesję ślubną i mniej oficjalną bez strojów ślubnych. 

Kiedy dokonujecie resztę płatności? 

Pozostałą część kwoty płacicie podczas sesji plenerowej lub do 1o dni od dnia ślubu na konto podane w umowie. 

Kto wybiera zdjęcia, które otrzymacie? 

W trosce o najwyższą jakość naszych usług, to my wybieramy najlepsze ujęcia, które przedstawiają wartość artystyczną, są dobre technicznie, dopełnią Waszą historie tego dnia. Wszystkie zdjęcia, które otrzymacie na pendrivie są autorsko retuszowane. Z każdą Parom omawiamy potrzeby, wysyłamy ankietę przed ślubem. Dzięki temu wiemy na jakich ujęciach najbardziej Wam zależy i na co szczególnie zwrócić uwagę podczas reportażu.  

Jak będzie wyglądał efekt końcowy reportażu? 

Zależy to od wielu czynników. Każda Para, ślub, goście, miejsce, zabawa weselna mają swój niepowtarzalny klimat i chcemy to oddać na naszych zdjęciach. Znaczenie mają Wasze relacje, emocje jak i to jak Wy i Wasi goście będziecie świętować ten dzień. Nie mniejsze znaczenie ma pogoda, światło zastane w kościele czy urzędzie, dodatkowe oświetlenie podczas wesela po tematykę ślubu. 

Kiedy i w jakiej formie otrzymacie zdjęcia? 

Na oddanie zdjęć mamy 3 miesiące. Zdjęcia otrzymacie na pendrvie w 2 rozmiarach- oryginalnych i internetowych w formacie jpg. Otrzymacie również, w zależności od pakietu 80 lub 100 odbitek(15×23 cm) w spersonalizowanym opakowaniu które sami wybierzecie. Odbitki również wybieracie sami z galerii internetowej. 

Na jakim sprzęcie pracujemy? 

Pracujemy na pełnoklatkowych aparatach firmy Canon. Mamy również duży arsenał obiektywów-od szerokokątnych po teleobiektywy. Dzięki temu zdjęcia, które otrzymacie będą różnorodne. Jeżeli jest taka potrzeba w celu doświetlenia używamy lamp błyskowych. Jako zabezpieczenie zawsze zabieramy dodatkowy aparat. 

Jak zabezpieczamy zdjęcia? 

Aparaty, na których pracujemy mają wejścia na 2 karty. Już w momencie robienia zdjęć mamy 2 kopie materiału. Po zgraniu wszystkich zdjęć wykonujemy dodatkowe 2 kopie na dyskach zewnętrznych. Im więcej kopii tym lepiej😊 

Co się dzieje, kiedy któreś z nas poważnie zachoruje lub ulegnie wypadkowi? 

Nasz zespół składa się z 3 osób, Prawdopodobieństwo, że cała 3 będzie niedysponowana jest bardzo niewielkie. Mamy też możliwość znalezienia fotografa na zastępstwo wśród naszych znajomych fotografów. 

Czy posiadamy zezwolenie na wykonywanie zdjęć w kościele? 

Tak, posiadamy takie zezwolenie wydane przez archidiecezję Poznańską oraz Gnieźnieńską. W przypadku dalszych wyjazdów nigdy nie było to problemem. Zawsze przed ceremonią idziemy do księdza się przedstawić i dowiedzieć się czy ma jakieś wymagania dotyczące naszej pracy. 

Jak będzie wyglądał Wasz klip video? 

Z opcją filmowania wychodzimy na potrzeby tych Par, które chciałyby mieć małą pamiątkę w postaci KLIPU ŚLUBNEGO- są to sfilmowane najważniejsze momenty z całego dnia ślubu sklejone w krótki Klip ( ok 4-5 minut) gdzie w tle będzie słychać wybrany przez Was utwór muzyczny. Istnieje możliwość wykonania 20 -25 minutowego klipu-wtedy można stworzyć pakiet 1 fotograf plus 1 operator, lub  2 foto plus 1 operator i wiąże się z dodatkowymi opłatami podanymi w  cenniku.

Czy wykonujemy dłuższe filmy?

Jesteśmy zwolennikami krótszych, bardziej treściwych i żywszych produkcji. Tak jak w przypadku zdjęć będziemy pytać na czym zależy Wam, żeby pojawiło się w Waszym videowspomnieniu. Stawiamy na nowoczesną, krótką formę;)

Jak wygląda kwestia publikacji zdjęć? 

Podjęcie decyzji oczywiście pozostawiamy Wam. Jak każdy fotograf lubimy publikować nasze prace, pokazać, że cały czas się rozwijamy. Pochwalić się pięknymi zdjęciami z Wami w roli głównej.W przypadku zgody na publikację- publikujemy materiał dopiero po tym jak zobaczy go Para Młoda.  Również podsyłamy link do zdjęć, które chciielibyśmy opublikować na naszym blogu w ilości podanej w umowie. Zdjęcia mogą również zostać wykorzystane na stronie, na naszym fanpagu na Facebooku, Instagramie oraz w albumach które pokazujemy Parom Młodym. W umowie mamy również zapis gwarantujący Wam, że Wasze zdjęcia nie zostaną nigdzie sprzedane. 

Kiedy najlepiej wykonać sesję narzeczeńską? 

Najpóźniej miesiąc przed ślubem. Sesję narzeczeńską traktujemy jako próbę generalną przed sesją ślubną. Pozwala Wam zobaczyć, jak pracujemy, a nam jak ułatwić Wam pozowanie podczas sesji ślubnej. 

Czy możecie zamówić u nas fotoalbum, fotoksiążkę, fotoobraz, dodatkowe odbitki? 

Wszystko wykonujemy na specjalne zamówienie. Sami możecie wybrać budżet, zdjęcia, które wypełnią fotoksiążkę lub tradycyjny album, oprawę. Każda chętna Para otrzymuje do nas po ślubie cennik. Cena zależy od ilości stron, oprawy, rozmiaru. Zamówienie składamy dopiero po zatwierdzeniu projektu wnętrza fotooalbumu  który przesyłamy Wam mailem strona po stronie. W ten sposób istnieje możliwość korekty i wgląd w produkt który otrzymacie. 

Czy wykonujemy również inne zlecenia fotograficzne? 

Oprócz reportaży ślubnych wykonujemy również reportaże sportowe i sesje indywidualne. Wiele z naszych Par decyduje się na dalsza drogę fotograficzna razem z nami. Zorganizujemy dla Was sesję rocznicową, rodzinną, ciążową, dziecięcą, portretową, kobiecą…i wiele innych:)Ogromnie cieszy nas jak widzimy jak Wasze rodziny się powiększają i możemy być tego częścią. 

I najważniejsze- naprawdę uwielbiamy naszą pracę z Wami. Zachęcamy do kontaktu i rozmowy, jeśli chcecie, żebyśmy to my uchwycili dla Was wspomnienia, którymi będziecie się cieszyć przez długie lata 

Był sobie Ślub Team: 

Kinga Szaszner, Marta Szaszner i Krzysztof Drzewiecki 

www.bylsobieslub.pl

bylsobieslub@gmail.com

  tel: 513160293 

sesja miejska ostoja chobienice wolsztyn był sobie ślub fotografia i film ślubny fotograf poznań wesele sesja ślubna

Nasze Pary Młode o naszej pracy na profilu " Wesele z klasą"

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio